http://www.verva.edu.pl/oferta.html

Widziałem mój syn bawi się z zakładu, który został składanym swoje liście na zwykły dotyk. Wyglądało tak, jakby ta roślina czuła nieśmiały ludzkiego dotyku. Mała pnącze mnie ciekawi ten temat. Ta roślina jest wrażliwa nieśmiały naukowo znany jako Mimosa pudica.This pokorny roślina jest znana z różnych nazwach takich jak Chhui-Mui, Lajwanti, Lajjawati, Lajalu, Lajak, Makahiya, Memege itp w różnych częściach świata.

Jedną z bardzo dziwne cechy tej rośliny jest to, że produkt pozostawia zamknąć nawet z łagodną bodziec jak dotyk. Jest to ulubione rośliny dla dzieci jak lubią dmuchać, wstrząsnąć, dotknij tej elektrowni zauważyć zmiany w liściach. Te rodzaje ruchów, przedstawione w tej rośliny są znane jako ruchy seismonastic lub thigmonastic i są powszechnie postrzegane z zakładów należących do Mimosoideae podrodziny rodziny motylkowatych bobowatych. Poza tym liście zginać i złożyć w przypadku braku światła. Ruchy te są określane jako ruchy nyctonastic.

Morfologicznie ma bipinnately związek i ogonki liści są kłujące. Podstawa liściasty jest obrzęk i jest znany jako Pulvinus. Elastyczność nasady liścia wynika z rdzenia wiązek otoczony cienkościennych komórek miąższu.

Den Arte

Sztywna ścianka komórki typowej komórki roślinnej prowadzi wakuoli komórki. Water and cell contents within these vacuoles exert turgor pressure on the cell walls. Po niewielkim zaburzeniem ulotek, chemikalia zawierające jony potasowe są uwalniane przez niektórych regionach łodygi. Te substancje chemiczne zmusić wodę z wakuoli komórek obecnych w liściach. Jako wynik jest rozpraszane wody z komórek zmniejszających turgor. Poziomy jędrności różnią się w różnych regionach komórki. To sprawia, że ??małe ulotki blisko i zagięcie pulvinus prowadzi do upadku liści ogonek. Bodziec zostanie przesłana do sąsiednich odchodzi powoli.

alergolog żary