Blog ciekawy świata kultury i sztuki

Blogi kulturowe to nadal rzadkość na światowym rynku blogosfery. Na potęgę powstają coraz to nowsze blogi o tematyce modowej czy urodowej, które odwiedza tysiące kobiet w Polsce. Popularne są również blogi o takie tematyce jak: lifestyle czy zdrowie,diety. To tam wyszukać możemy liczne porady z niemal wszystkich dziedzin życia. A co ze sferą kulturalną? Tu naprzeciw oczekiwaniom czytelników wychodzi blog Jussi.pl. Czego będziemy mogli się z niego dowiedzieć?

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy
http://www.polrab.pl/
Profesjonalna agencja pracy POLRAB
zatrudniająca pracowników z Ukrainy.

Jussi.pl to niewątpliwie blog wyjątkowy. Zrzesza on wszystkich, tych którzy cenią sobie rozwój osobisty, a także są ciekawi świata kultury i sztuki. Znajdą się tutaj obiektywne recenzje autorów i opinie czytelników. Recenzowane są tutaj głównie książki, filmy oraz spektakle teatralne. Dzięki nim możemy dowiedzieć się w co warto zainwestować pieniądze i co prawdopodobnie wpasuje się w nasze gusta. Czytanie książek powinno być elementem życia każdego z nas. A miłość do nich należy zaszczepiać dzieciom już od najmłodszych lat. Dzięki nim łatwiej przyswoją one zasady ortografii i gramatyki. Przede wszystkim jednak książki pobudzają wyobraźnię. Podczas czytania tworzyć możemy przeróżne obrazy i pewnego rodzaju własne „adaptacje filmowe” w naszej głowie! Jest to świetna rozrywka, która dodatkowo pobudza nasze poczucie wrażliwości. Rozwijamy także świadomość artystyczną i dowiadujemy się czegoś o sobie, poznając własny gust. Czytanie książek ma mnóstwo zalet. Kolejną z nich jest nauka cierpliwości. W czasach kiedy wszystko podane mamy na tacy, a telewizja przekazuje informacje w niezwykle krótkim czasie  – nie mamy szansy na przemyślenia i refleksje. W ten sposób widz wyrabia w sobie nawyk skupiania uwagi na krótką chwilą, a jego myśl staję się impulsywna. Inaczej zatem jest z czytaniem, w trakcie którego przetwarzanie informacji następuje w świadomości. Mamy więc czas na własne odczucia, wyrobienie sobie zdania. Książki uczą myślenie i cierpliwości, gdyż oglądanie telewizji jest czynnością zgoła banalną, a u nikogo dotychczas nie wykryto niezdolności do tej czynności. Warto tez wspomnieć, że obecnie telewizja serwuje widzowi bardzo mało przydatnych wartości. Z lupą możemy bowiem szukać interesujących programów, promujących rozwój i myślenie.

Warto także przynajmniej raz na jakiś czas wybrać się na spektakl teatralny. Na temat nowinek ze świata teatru także znajdziemy sporo informacji na blogu Jussi.pl. Jest to bez wątpienia miejsce idealne dla wszystkich, którzy są wrażliwi na piękno i ciekawi są najświeższych wieści ze świata kultury!

Podobne wpisy